26

İsveç Ayak Sağlığı

17

GENEL AYAK BAKIMI

23

GEHWOL BASINÇ


GİDERİCİLER

24

GEHWOL AYAK ÜRÜNLERİ

22

TÜRKİYE'NİN EN


GÜVENİLİR


AYAK SAĞLIĞI MERKEZİ

25

GECE ATELİ

18

AYAK BAKIM ALETLERİ

19

JUZO® VARİS


ÇORAPLARI

20

ORTOPEDİK AYAKKABI VE


TERLİK

21

BAUERFEIND


TABANLIKLAR

DİYABETLİLER İÇİN KORUYUCU AYAK BAKIMI

DİYABETLİLER İÇİN KORUYUCU AYAK BAKIMI

Resim 1: Ağır hiperkeratoza, cilt kurumasına ve birçok küçük cilt berelenmesine karşın, düzenli ayak bakımını bırakan, polinöropatisi (periferik sinir sistemi bozukluğu) olan 60 yaşındaki kişi.

Kaynak: Fussplfege Aktuell Issue 1/2014

Resim 2: Aşırı küçük ayakkabı nedeniyle apekste (son bölümün ucunda) basınç ülseri olan 65 yaşındaki diyabetik kişi. Hasta, diyabete göre uyarlanmış tabanlıkları ve ortopedik önlemleri ancak arada sırada kullanıyor.

Kaynak: Fussplfege Aktuell Issue 1/2014

Resim 3: Polinöropatisi ve periferik arter tıkanıklığı hastalığı olan 80 yaşındaki bu diyabetik kişinin, fazlasıyla küçük yapılmış ortopedik özel ayakkabıları nedeniyle, parmak aralarında basınç ülseri var.

Kaynak: Fussplfege Aktuell Issue 1/2014

Resim 4: Diyabet hastasının ihtiyaçlarına uygun olarak ayarlanmış kişiye özel ortopedik ayakkabıya bir örnek. Tabanlıktaki birden çok katman kolayca ayırt edilebiliyor.

Kaynak: Fussplfege Aktuell Issue 1/2014

Diyabetli kişiler, doğru ayak bakımı için, doktorların, diyabet uzmanlarının ve ayak bakım uzmanlarının aşağıda belirtilen tavsiyelerine uydukları sürece, ayak bakımlarında çok fazla sıkıntı yaşamazlar:

  • Günlük ayak muayenesi sırasında (aynayla), yaralara, yabancı maddelere, su toplanmalarına ve ince çatlaklara özellikle dikkat edin.
  • Ayağı üç dakikadan fazla yıkamayın ve su çok sıcak olmasın (maksimum su sıcaklığı 37, 38 derece; sıcaklığı bir banyo termometresiyle kontrol edin).
  • Ayağı yumuşak bir havluyla, parmak aralarını da pamuklu çubukla kurulayın. Kesinlikle kurutma makinesi, ısıtıcı yastık veya ısıtıcı şişe kullanmayın (yanık riski).
  • Ayak bakımını kendiniz yaptığınızda, keskin el aletleri kullanmayın, yaralanmalara neden olabilirler. Örneğin, tırnakları kısaltmak için, muhtemelen yaralanmaya neden olacak sivri uçlu kesiciler veya diğer el aletleri yerine, ince taneli törpü kullanın.
  • Tırnakları, tırnak ucu parmak ucuyla aynı hizada olacak şekilde törpüleyin ve parmak ucunu suya tutun.
  • Ayağa her gün krem sürün. İçeriğinde yeterince yüksek oranda yağ ve nem olan, üre içeren bir krem veya losyon kullanın, (GEHWOL Ayak Kremleri) böylece cildin koruyucu bariyeri kurumasın ve dirençli kalabilsin. Etkili mantar koruması sağlayan ürünleri kullanmaya özen gösterin.
  • Basınç noktalarından sakının. İç dikişi olmayan ve yeterince geniş ayakkabılar giyin. İçlerini yabancı madde var mı diye düzenli olarak yoklayın. Polimer jelden yapılmış basınç giderici yastıklar da (GEHWOL Basınç Gidericileri) deri kalınlaşmasını, bereleri önler.
  • Bir uzmanın düzenli olarak çorapları ve ayakkabıları basınç noktaları için kontrol etmesini sağlayın.
  • Her zaman temiz, yeni yıkanmış çoraplar giyin.
  • Evde bile olsa, yalın ayak yürümeyin. Yara, yangı (enflamasyon) veya su toplanması varsa, lütfen derhal bir doktora görünün.

Galeri

BİLGİ TALEP FORMU

EN ÇOK TERCİH EDİLENLER

GEHWOL SOFTENING BALM


Yumuşak ve bakımlı bir cilt için, derine iş...

WALDMANN RING MAGNIFYING LAMP


kısa     maksimum mesafe 100 c...

NASPAN BATIK TIRNAK TEL TEKNİĞİ


Yepyeni bir batık tırnak tel tekniği, NASPAN Plati...

GEHWOL EXTRA (YOĞUN NEMLENDİRİCİ)


Kullanımı : Ayak Kokusu Kuru Cilt Deri kalınlaş...

GEHWOL PARMAK KORUYUCU YÜZÜK G


Siğillerde ve nasırlarda baskının eşit bir şekilde...

HABERLER

GEHWOL DİYABET RAPORU 2017 AYAK BAKIMI


Bilgi için lütfen tıklayın.....

ALET KORUNMASINDA 10 İPUCU


Bilgi için lütfen tıklayın....

DİYABETLİLER İÇİN KORUYUCU AYAK BAKIMI


Resim 1: Ağır hiperkeratoza, cilt kurumasına ve bi...